آموزشی

استفاده از سبد های قیطانی به جای پلاستیکی

استفاده از سبد های قیطانی به جای پلاستیکی

استفاده از سبد های قیطانی به جای پلاستیکی

همانطور که می‌دانید؛ در قرن 21، همزمان با پیشرفت و توسعه علم و تکنولوژی و شادی انسان‌ها از رسیدن به نوآوری‌های جدید، سایه تاریکی نیز داشت. در این سایه به دلیل تبلیغ به مصرف و خرید، مصرف‌گرایی رواج‌یافته و حجم عظیمی از زباله‌های مختلف تولید شد. با داغ شدن موضوعات محیط زیستی در دنیا و تبدیل شدن موضوع محیط زیست به یکی از مسائل روز دنیا، کشور های پیشرفته تصمیم به کم کردن زباله ها، بازیافت و تولید محصولات اکو فرندلی(سازگار با محیط زیست) گرفتند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم استفاده از سبد های قیطانی به جای پلاستیکی را به شما پیشنهاد دهیم.

شما می‌توانید بعد از اتمام این مطالب، مقاله‌ی سبد های زیبا مخصوص مادران را مطالعه کنید.

استفاده از سبد های قیطانی به جای پلاستیکی

قیطان چیست؟

به نخ گلابتون ضخیم که قطر آن بیش از یک میلی متر باشد، قیطان گفته‌می‌شود. همانطور که می‌دانید الیاف آن طبیعی بوده و به طبیعت و محیط زیست آسیب نمی‌رساند.

برای خرید انواع قیطان در رنگ‌های متفاوت می‌توانید به فروشگاه آراز بافت مراجعه کنید.

سبد‌های قیطانی

امروزه این سبدهای زیبا و کاربردی به دست بسیاری از هنرمندان ایرانی بافته یا دوخته می‌شوند که می‌توانند در خرید یاری رسان ما باشند و خرید را برای ما آسان کنند. این سبدها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید‌شده و به بازار عرضه‌می‌گردند. این سبد‌ها می‌توانند جایگزین سبدهای حصیری و پلاستیکی شوند.

 

استفاده از سبد های قیطانی به جای پلاستیکی

چرا قیطان را به پلاستیک ترجیح دهیم؟

همانطور که می‌دانید، پلاستیک مصارف بسیار زیادی در زندگی روزمره ما دارد. با افزایش این پلاستیک‌ها ضرر‌های متعددی می‌توانیم به طبیعت وارد کنیم. معمولا ما برای خرید، کلی نایلون از فروشنده‌ها برای حمل خریدمان تا خانه دریافت می‌کنیم. بهتر است به جای این نایلون‌ها از سبد خرید استفاده کنیم. همانطور که می‌دانید سبد‌های پلاستیکی بعد از گذشت زمان شکسته یا فرسوده‌می‌شوند.متاسفانه شما مجبور هستید آن را دور یعنی همان در آغوش طبیعت بیندازید. اما سبدهای قیطانی گزینه بهتری هستند؛ چراکه عمر طولانی‌تری داشته و بعد از خراب شدن به راحتی در طبیعت تجزیه می‌شوند و به طبیعت آسیب نمی‌رسانند. پس بهتر است این سبدها را جایگزین سبدهای پلاستیکی و نایلون کنیم. چون علاوه بر زیبایی بسیار کارآمد هستند.

برای دیدن سایر مقاله‌های ما می‌توانید به صفحه وبلاگ مطالب آموزشی ما مراجعه کنید.

شما همچنین می‌توانید پیج اینستاگرام آراز بافت را دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *