آموزشی

نحوه شستشو و نگهداری محصولات قیطانی

باکس قیطانی مدل رنگین کمان

نحوه شستشو و نگهداری محصولات قیطانی

محصولات بافته شده از جنس قیطان، برای حفظ ماندگاری و کار آمد بودن خود نیاز به مراقبت ویژه دارند. طریقه درست شستشو و نگهداری مناسب می‌تواند تضمین کند که محصولات بافته شده شما زیبا و کاربردی می‌مانند. در ادامه این مقاله به شما نحوه شستشو و نگهداری محصولات قیطانی را آموزش خواهیم داد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

1. مراقبت‌های پیشگیرانه:

قبل از پرداختن به فرآیند شستشو، انجام مراقبت‌های پیشگیرانه ضروری است. یعنی بهتر است مراقب باشید تا زود به زود کثیف نشوند. از قراردادن محصولات قیطانی در معرض نور خورشید، مواد شیمیایی و همچنین پرتاب کردن آن‌ها، خودداری کنید. بهتر است آن‌ها را در گوشه‌ای دنج قرار دهید و از کارایی آن‌ها بهره ببرید.

2. براش یا لیف مناسب:

خوب است بدانید؛ محصولات قیطانی هم با ماشین لباسشویی و هم با دست قابل شستشو هستند. اگر قصد دارید آن را با دست بشویید، بهتر است برای شستشوی محصولات قیطانی از یک براش نرم یا لیف و اسکاچ استفاده نمایید. چراکه براش‌هایی که دندانه‌های زبر و ضخیمی دارند، ممکن است به بافت قیطان آسیب برساند. اما اگر می‌خواهید آن را با کمک ماشین لباسشویی بشویید درجه و حالتی را انتخا کنید که به بافت کار آسیب وارد نکند. چراکه محصولات قیطانی کار دست هستند و بهتر است با ظرافت بیشتر از آن‌ها مراقبت شود. اما توجه داشته باشید مه محصولات چند رنگ و تلفیقی را با استفاده از پاک کننده‌های نانو یا آب سرد و شوینده مناسب با دست بشویید و برای شستشوی آن‌ها از ماشین لباسشویی استفاده ننمایید.

3.  انتخاب شوینده مناسب:

مایع لباسشویی یا شامپو بیشتر توصیه می‌شود و بهتر است از پودر شستشو استفاده نکنید. اگر با دست محصول قیطانی خود را می‌شویید، از مایع شستشوی رقیق شده برای شستشوی محصولات قیطانی استفاده نمایید. شامپویی ملایم و بدون سولفات مناسب برای محصولات بافته شده خود انتخاب کنید. فرمول‌های بدون سولفات ملایم‌تر هستند و روغن‌های طبیعی را از بین نمی‌برند و به بافت‌ها آسیب نمی‌رسانند. شامپو را با آب رقیق کنید تا به قیطان آسیب وارد نکند. یکی از دلایل زرد شدن محصولات بعد شسشو، ماندن مواد شستشو در دل قیطان است. پس بهتر است شوینده‌ای را انتخاب کنید که امکان آبکشی را برای شما آسان‌تر کند. اگر قصد دارید آن را با لباسشویی بشویید، مایع لباسشویی بهترین گزینه است.

نحوه شستشو و نگهداری محصولات قیطانی

4. فرآیند شستشو با دست:

محصول را را با آب سرد یا ولرم خیس کنید. شوینده رقیق شده را با تمرکز بر روی کثیفی‌ها بریزید. به آرامی شوینده را روی آن ماساژ دهید و با کمک لیف یا اسکاچ آلودگی‌ها را از بین ببرید. اگر نتوانستید کثیفی‌ها را از بین ببرید، از یک فرچه یا براش کوچک و نرم استفاده کنید. همانطور که گفتیم؛ یکی از دلایل زرد شدن محصولات بعد از شسشو، ماندن مواد شستشو در دل قیطان است. پس بهتر است شوینده‌ای را انتخاب کنید که امکان آبکشی را برای شما آسان‌تر کند. سعی کنید به خوبی آن را با آب ولرم یا سرد آبکشی کنید تا تمام مواد شوینده پاک شود.

5. خشک کردن:

خوب است ابتدا یک حوله نرم و جاذب را به آرامی روی آن بکشید تا آب اضافی آن گرفته شود. از مالش شدید خودداری کنید. اجازه دهید بافته‌ها به طور طبیعی در هوا خشک شوند.

6. اتو کردن:

اگر احساس کردید که محصول قیطانی شما به اتو نیاز دارد، بهتر است ابتدا بدانید که جنس قیطان آن محصول، قیطان پنبه است یا قیطان پلی استری. اگر محصول شما قیطان پنبه است می‌توانید با کمک اتوبخار یا اتو مهمولی آن را اتو کنید. اما توصیه می‌شود به هیچ عنوان محصولی که از جنس پلی استر است، اتو نکنید.

محصولات آراز بافت همه از جنس قیطان پنبه است که در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع تولید و عرضه می‌شوند.

برای دیدن سایر مقاله‌های ما می‌توانید به صفحه وبلاگ مطالب آموزشی ما مراجعه کنید.

شما همچنین می‌توانید پیج اینستاگرام آراز بافت را دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *