آموزشی

طرز تهیه پوم پوم نخی

طرز تهیه پوم پوم نخی

طرز تهیه پوم پوم نخی

در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه پوم پوم نخی را به شما عزیزان آموزش دهیم. باه ما همراه باشید.

پوم پوم ها رنگ و بافت جالبی را به پروژه های بافندگی و سایر صنایع دستی سرگرم کننده اضافه می کنند. درست کردن آنها آسان است و به ابزار یا لوازم خاصی نیاز ندارید. شما با درست کردن پوم پوم‌ها می‌توانید زیبایی خاصی را به پروژه اصلی خود بدهید.

به عنوان مثال، می‌توانید یک کلاه بافتنی ساده را با یک روپوش بزرگ پوم پوم بسیار زیبا تزئین کنید. یا یک ردیف پوم پوم کوچکتر به انتهای یک شال گردن اضافه کنید. همچنین می‌توانید یک دسته کامل برای ایجاد یک تاج گل رنگارنگ درست کنید.

شما می‌توانید دستگاه‌های ساخت پوم پوم را در اکثر فروشگاه‌های صنایع دستی خریداری کنید. البته اگر قصد دارید تا تعداد بسیار زیادی پوم پوم درست کنید دستگاه را خریداری کنید. اما اگر تعداد کمی می‌خواهید درست کنید، می‌توانید با یک تکه مقوا دستگاه پوم پوم ساز خود را بسازید.

وسایل مورد نیاز برای تهیه پوم پوم

  1. مقوا
  2. وسایل دایره‌ای شکل (درب شیشه‌ها و ..)
  3. خودکار
  4. قیچی
  5. نخ

1- ساخت قالب پوم پوم با مقوا

از درب شیشه‌ها برای رسم دایره روی مقوا استفاده کنید. 2 دایره داخل هم بکشید یکی بزرگتر و یکی کوچکتر. دایره بزرگتر قطر پوم پوم نهایی شما می‌باشد. شما با ساختن شابلون‌های پوم پوم، می‌توانید آن‌ها را در سایزهای دلخواه خود درست کنید.

رسم دایره در مقوا

رسم دایره در مقوا

2- دایره‌ها را برش بزنید

دور دایره های بزرگتر را ببرید. (از قیچی خیاطی خوب خود برای این کار استفاده نکنید!) سپس یک شکاف ایجاد کنید تا به دایره وسط برسید و مرکز را جدا کنید. سعی کنید شکاف را کمی بیشتر باز کنید تا عبور نخ از آن آسان‌تر شود.

3- نخ را دور تا دور قالب بپیچید

شروع به پیچیدن نخ دور حلقه مقوا کنید. انتهای نخ را در جای خود نگه دارید در زمانی که شما انتها را می‌پیچید، آن را محکم می‌کند. راه نخ خود را در اطراف کل حلقه کار کنید و تمام شکاف‌ها را پر کنید.

پیچیدن نخ به دور حلقه مقوا

پیچیدن نخ به دور حلقه مقوا

4- نخ را بپیچید تا حلقه پر شود

حلقه مقوایی را تا آنجایی بپیچید که پر شود. برای اینکه یک پوم پوم کامل و گرد داشته باشید، باید تا حدی کاموا را بپیچید که حلقه پر و چاق شود و دایره وسط تقریباً پر شود. همچنین اگر پوم پوم شل و کوچک می‌خواهید، به اندازه دلخواه کاموا را به دور حلقه مقوایی بپیچانید.

پر شدن حلقه مقوایی از کاموا

پر شدن حلقه مقوایی از کاموا

5- دور لبه حلقه را برش دهید

نخ بسته بندی را کوتاه کنید، سپس شروع به بریدن از نخ پیچیده شده در تمام طول لبه حلقه بکنید. برای راحت‌تر شدن کار خودتان، از قیچی کوچک و نوک‌تیز استفاده کنید. هنگام برش نخ، مراقب باشید که قطعات بریده شده به یک طرف فشار نیاورند یا از دهانه خارج نشوند.

بریدن نخ های پیچیده شده

بریدن نخ های پیچیده شده

6- تکه‌های نخ بریده شده را به هم گره بزنید

وقتی تمام لبه‌ها بریده شد، نخ را به طول برش دهید و از وسط پوم پوم، نزدیک به حلقه مقوایی ببندید. کاموا را یکبار گره بزنید سپس انتهای آن را به طرف دیگر بپیچید و دوتایی گره بزنید. نخ را تا جایی که می توانید محکم بکشید. (فقط حواستان باشد که پاره نشود.)

سپس قالب مقوایی را خارج کنید.

خارج کردن مقوا

خارج کردن مقوا

7- پوم پوم را شکل دهید

در این مرحله، پوم پوم شما به احتمال زیاد کمی عجیب و بد شکل به نظر برسد! نگران نباشید. برای رفع این مشکل، نخ‌ها را کوتاه کنید تا شکل آن یک‌دست شود. گره های نخ بلند را نگه دارید و دور تا دور پوم پوم بچرخانید. همانطور که برش می دهید به چرخاندن آن ادامه دهید تا در پایان کار کج نشود.

کوتاه کردن نخ های اضافی

کوتاه کردن نخ های اضافی

8- به پوم پوم شکل دهید و کوتاه کردن نخ‌های آن را تمام کنید

وقتی ساخت پوم پوم تقریباً تمام شد، آن را به آرامی در دستان خود بغلتانید. این کار به پوم پوم شکل می‌دهد و هر قسمتی را که ممکن است کمی بیشتر به اصلاح نیاز داشته باشد نشان می دهد. و در نهایت برای چسباندن پوم پوم به پروژه خود از گره‌های نخ بلند استفاده کنید.

شکل دادن به پوم پوم

شکل دادن به پوم پوم

برای دیدن سایر مقاله‌های ما می‌توانید به صفحه وبلاگ مطالب آموزشی ما مراجعه کنید.

شما همچنین می‌توانید پیج اینستاگرام آراز بافت را دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *